NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň. Našla som Vašu stránku pri hľadaní príznakov celiakie. Moja dcéra má občas bolesti brucha, nedávno zvracala opakovane po týždni bez toho, že by niečo zlé zjedla, často máva kútiky a malé vyrážky na ústach a okolo úst, pod očami fialové kruhy.

Nefrologička jej pred dvoma rokmi zistila enémiu, tento rok nedostatok vápnika – nasadila jej vitacalcin, výsledky sa upravili. Čítala som na internete, že celiakia sa prejavuje aj nedostatkom železa aj vápnika.

Ešte pred tým, ako kúpim test, by som sa chcela opýtať, či tieto príznaky môžu byť celiatické. Ďakujem za odpoveď. Anika

Pani Anikó! Celiatici mávajú celkovo v krvi nedostatok vitamínov, minerálov (teda i železa a vápnika) a živín. Je to v dôsledku toho, že tenké črevo je miestom vstrebávania týchto látok do organizmu. Ak je tenké črevo poškodené pod vplyvom neustáleho zápalu, dochádza k zhoršeniu vstrebávania látok črevom a pacient trpí na ich nedostatok. Jednoznačne Vám však neviem na otázku odpovedať. Účelom Celiatik testu a následnej konzultácie s lekárom-špecialistom je dať Vám odpoveď na Vašu otázku.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov