NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den, chcela by som sa spytat ci je normalne mat po menstruacii asi tak na 7 den biely az priesvitny tahajuci sa vytok a skor nezapachajuci,nepocitujem pri nom ziadne bolesti ani svrbenie.

Nie som lekár, no myslím si, že pokiaľ nepociťujete žiadne ťažkosti, nejedná sa o infekciu. Aj popis tomu nenasvedčuje, výtok je biely a nezapácha. Môže sa jednať o to, že sa po menštruácii ešte takzvane čistíte, teda odlupujú sa zbytky sliznice, ktoré sa počas menštruácie ešte nevylúčili.

 

Nastala nejaká zmena vo Vašej životospráve (príjem tekutín, sladkostí, užívanie antikoncepcie…)?Mávate výtok akéhokoľvek charakteru za bežných okolností?Po menštruácii časom zníži viskozitu (hustotu)?

 

Mnoho žien máva fyziologický výtok, ktorý ich však nijako v bežnom živote neobmedzuje a považuje sa skôr za pozitívum, pretože takto sliznica vagíny nevysychá a je primerane zvlhčovaná. Domnievam sa, že sa jedná o fyziolofický výtok, teda celkom prirodzenú vec.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov