NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


22-08-2014 Milena

Prevencia pred kvasinkami

zive-bakterie

Rada by som sa spýtala, prečo sa mi opakovane vracia kvasinka, ako sa dá predchádzať opakovaným infekciám ? čo mi to spôsobuje že sa preliečim a za 2 mesiace mám opäť problém. Ďakujem za pomoc.

Dobrý deň p. Milena, kvasinkovej infekcii sa asi nedá úplne vyhnúť. Existuje totiž mnoho príčin, ktoré podporujú vznik mykózy. Patrí medzi ne užívanie široko spektrálnych antibiotík či nosenie syntetického spodného prádla, v ktorom koža nemôže dýchať a stáva sa tak náchylnou na kvasinkové infekcie. Iným faktorom môže byť časté používanie antibakteriálnych mydiel, ktoré likvidujú z intímnej oblasti okrem škodlivých baktérií aj baktérie, ktoré sú prirodzeným nepriateľom kandidy – napríklad laktobacily, čo umožňuje jej rýchle rozmnožovanie. V lete prispieva k výskytu mykózy teplé a vlhké počasie, plávanie v chlórovaných bazénoch, horúce sediace kúpele a dlhodobé nosenie mokrých plaviek. Účinným prostriedkom v boji proti kvasinkovým infekciám je SUPER DOPHILUS – sú špeciálne zamerané proti premnoženiu kvasinky Candida albicans. A to najmä vďaka jedinečnej kombinácii baktérií Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus salivarius, ktorá túto kvasinku udržuje pod kontrolou. Sú vhodné ako podporný prostriedok počas liečby, tak ako aj prostriedok vhodný na dlhodobé užívanie s cieľom predchádzať opätovnej infekcii.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov