NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den.Mam dlhodoby problem s kvasinkami.Uz je to asi vyse roka a pol.Bola som aj u svojej gynekologicky,ta mi len povedala kupte si nieco z lekarne.Tak vzdy kupujem canesten kombi.Skusala som aj Wobenzym,gyntima,probiotika,nejem sladkosti.

 

Ja uz naozaj neviem co robit.Mam to skoro kazdy mesiac a ak aj nemam stale citim nejake svrbenie,aj ked slabe.Vzdy mi to zacne po menstruacii.Myslite,ze by sme mali s partnerom pouzivat kondom pri styku?Pomohlo by to?dakujem.

Pani Martina! Kvasinky sa u predisponovaných žien radi pomnožia pred alebo po menštruácii. Problémy zvyčajne netrvajú dlho a spontánne ustúpia. Ak je toto Váš problém – kondóm Vám nepomôže. Pomohol by ak by teoreticky Váš partner bol bezpríznakovým prenášačom infekcie na Vás – ak v období menštruácie spolu pohlavne žijete. Túto dilemu viete rýchlo poriešiť a presvedčiť sa či tomu tak nie je.

 

V lekárniach je od minulého roka dostupný Urinfekt test – zistí prítomnosť zvýšeného množstva baktérií, či kvasiniek v moči. Váš partner ocení, že kvôli tomu nebude musieť ísť k lekárovi :-).

 

Navštívili ste s týmto opakovaným problémom imunológa – chronické problémy s kvasinkovými infekciami spadajú už aj do réžie imunológa, ktorý sa zaoberá zníženou imunitou. Ani probiotiká nie sú jedného druhu. Vybrali ste si správne probiotikum podľa zdravotného problému – napríklad Super Dophilus?Užívali ste probiotiká správne – teda po jedle?Užívali ste probiotiká dostatočne dlho – 3 mesiace a viac?

 

Preventívny efekt probiotík je možné badať až po dlhodobom užívaní. Môže tak dôjsť k úplnému vymiznutiu problémov, alebo na problémy budete trpieť menej často. Závisí od toho, kde je zakorenená príčina Vašich zdravotných problémov.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov