NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


Dobry den. Su probiotika dolphilus urcene aj pre detske koliky? Mam 7 tyzdnove dvojicky a maju problemy s vetrami. Niekedy maju krce aj pol dna. Ak ano ake?

Predpokladáme, že Váš pediater Vás upozornil na diétny režim pri dojčení a vyhýbate sa tak jedlám, ktoré by k tomu to problému u Vašich detí mohli v určitej miere prispievať. Neuvádzate či už máte skúsenosti s užívaním probiotík. Uvedieme teda niekoľko základných informácií k probiotikám.
Tvorba mikroflóry v hrubom čreve dieťaťa sa začína hneď po narodení a trvá niekoľko týždňov kým sa vytvorí požadovaná skladba bakteriálnych kmeňov, ktorá zodpovedá veku dieťaťa. Nerovnováha v črevnej mikroflóre (nesprávny pomer prospešných baktérií) vedie k vzniku zdravotných ťažkostí súvisiacim s trávením (hnačky zápchy, nafukovanie, bolesti bruška). Pôvod ťažkostí môže byť rôzny. Neuvádzate či sú deti chlapci alebo dievčatká, vo všeobecnosti však najmä chlapci trpia na nafukovanie vo zvýšenej miere a teda u nich je namieste aj preventívne dlhodobé podávanie probiotík.
Probiotiká INFANT DOPHILUS a INFAT DOPHILUS PLUS sú určené pre najmenšie deti (od narodenia). Oba prípravky sú vo forme práškov, ktoré veľmi ľahko deťom zarobíte do mlieka. INFAT DOPHILUS PLUS je určený na dlhotrvajúce, závažné, akútne problémy spojené s trávením a na užívanie pri dlhodobej liečbe antibiotikami. Doporučujeme teda podávať Vaším dieťaťom INFANTS DOPHILUS . Uvedené probiotiká obsahujú základné kmene baktérií, ktoré sú za bežných podmienok v trakte najmenších detí prítomné a sú preto potrebné na udržanie rovnováhy v črevnej mikroflóre. Táto je v súčasnej dobe u Vašich detí v nerovnováhe.
Každé dieťa by malo spotrebovať aspoň jedno balenie tohto probiotika. Úľavu deti môžu pociťovať po krátkej dobe užívania, no úprava mikroflóry je vo všeobecnosti dlhodobý proces. Upozorňujeme, že probiotiká je potrebné skladovať v chladničke. Otvorené a nespotrebované balenie probiotika môže byť skladované v chladničke maximálne 2 mesiace. Je tiež potrebné dodržiavať doporučené dávkovanie na obale výrobku, v prípade Vašich detí je to 1 x denne ½ kávovej lyžičky. Baktérie je možné zarobiť do mlieka, v takom množstve, v akom sú ich deti schopné jednorázovo vypiť. Ak by problémy po 7 dňoch neodzneli môžete im dávať probiotiká 2 x denne po ½ kávovej lyžičky až do odznenia problémov. Pokiaľ sa dodržiava dávkovanie, nehrozí predávkovanie, pretože prebytočné baktérie sú vylučované v stolici.
Užívanie probiotík u detí aj preventívne pozitívne pôsobí na vývoj dieťaťa (najmä na zlepšenie vstrebávania minerálov pre tvorbu kostnej hmoty – zdravý rast a vývin imunitného systému – prevencia vzniku alergických ochorení).
Upozorňujeme, že v prvých dňoch pri užívaní sa môže u niektorých detí vyskytnúť malé zhoršenie symptómov, pretože organizmus dieťaťa si musí zvyknúť na symbiózu z baktériami (živými organizmami), ktorá ho bude sprevádzať celý život a pomáhať mu udržovať organizmus v zdravom stave. Zvyčajne však nastáva k zmierneniu problémov do týždňa od začatia užívania a v konečnom dôsledku užívanie probiotika vedie k efektívnej eliminácii ťažkostí s nafukovaním.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov