NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobry den. Moja 6 tyzdnova dcerka trpidost silnym tichym refluxom. Nevie kvoli tomu poriadne spavat a stale sa budi ked jej kyselina vystupi do hrdla. Uz ma aj tabletky na zaludocnu kyselinu ale stale ju to boli a trapi. Zacalo som jej davat infant dophilus 1 x denne. Mala by som zvysit davku na 2 az 3 x denne? Dakujem

Dobrý deň pani Jana, problém by som riešila diétne – dieťaťu by som podávana antirefluxné mliečko. Ak kojíte, poraďte sa so svojou pediatričkou. U dieťaťa je ťažko poznať, či sa budí pre pocit pálenia žáhy alebo niečoho iného.

 

Probiotiká Dophilus problém refluxu neriešia, pretože pri refluxe je problém spôsobený nedostatočnou činnosťou zvierača, ktorý vedie z peráka (hrdielko dieťaťa) do žalúdka a uzatvára obsah žalúdka. Keď dieťa trávi, dostáva sa potom obsah žalúdka naspäť do pažeráka, čo by sa samozrejme nemalo stávať.

 

Prítomnosť kyslého žalúdočného obsahu nie je v pažeráku prospešná. Probiotiká Dophilus pomôžu dieťatku zdravšie tráviť a podporia jeho imunitu. Preventívne podávajte dávku 1x denne, v prípade užívania antibiotík 2-3x denne. Zvýšením dávkovania probiotík Dophilus žiaľ nedosiahnete odstránenie refluxu dieťatka.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov