NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň. Pravdepodobne z dovodu dedicnosti mam v pomerne skorsom veku problem s divertikulovou chorobou sigmy (preliečený jeden nekomplikovany akutny atak divertikulitidy).

 

Momentalne pre symptomaticku divertikulózu(bolesti bez CT verifikovanej divertikulitidy) beriem atb normix (2×2) + medzi atb 2x2cps adult dophilus (rezim od lekára). Odporucil mi ale aj po ukoncení atb liecby dlhodobo brat 2 – 3 cps probiotik denne.

 

Chcem sa opýtat, ci je vhodné napríklad striedat adult dophilus a colon dophilus a ci je mozne teda aj dlhodobejsie brat 2-3 cps denne. Dakujem za odpoved.

Pán Július, v prípade, že by ste probiotiká mali v silnejšej dávke brať dlhodobo, je výhodnejšie pre Vás užívať produkt Colon Dophilus. Pre porovnanie 4 cps Adults Dophilus obsahujú iba 4 miliardy probiotík, no 1 cps Colon Dophilus obsahuje miliárd až 10. Pán doktor počas antibiotickej liečby chcel podávaním vo viacerých dávkach zabezpečiť, aby boli do tela počas užívania antibiotík kontinuálne dodávané.

 

Antibiotiká môžu totiž časť z podaných probiotík zničiť. Po ukončení antibiotickej liečby teda môžete celkom pokojne užívať 1x denne 1 cps Colon Dophilus preventívne aj dlhodobo a bez prestávky. Tento režim pre Vás bude pohodlnejší a prípravok je pre Vás aj vzhľadom na Vašu diagnózu vhodnejší.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov