NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobrý deň prajem, chcem Vás poprosiť o rady na moje otázky.

 

1. Mávam častejšie problémy s mykózami, no pozorovaním som zistila, že tieto problémy sa u mňa objavia pravidelne po návšteve plavárne. Mykózy som sa zbavila na základe liečby, ktorú mi určila gynekologička. Môžem po určitom čase opäť plaváreň navštevovať bez následných nepríjemných komplikácií, pokiaľ budem určité časové obdobie užívať SUPER DOPHILUS? Ako dlho by som ho mala brať, aby sa utvorila v tele primeraná imunita, ktorá zvládne aj nápor mykóz?
2. Môžem užívať súčasne SUPER DOPHILUS na spomenuté mykózy a zároveň ADULTS DOPHILUS ako prevenciu všeobecne? Alebo postačuje SUPER DOPHILUS ako prípravok 2 v 1.
3. Dlhodobo užívam PSYLLIUM, čo je prírodná vláknina.
Nebudú mať tieto prípravky nejaký vzájomný nepriaznivý vplyv vzhľadom k tomu, že PSYLLIUM pôsobí v črevách ako jemné abrazívum?
Ďakujem Vám z pomoc.

Pani Zuzka!
Dovoľte mi najprv zodpovedať otázku číslo 2 a 3. Postačuje Vám užívať prípravok, ktorý presnejšie odpovedá potrebám Vášho tela. Vaším problémom sú mykózy a preto ak budete preventívne užívať SUPER DOPHILUS rozhodne nemusíte súčasne užívať i ADULTS DOPHILUS. Každé z našich probiotík súčasne upravuje trávenie a podporuje obranyschopnosť organizmu voči opakovaným infekciám.

 

Probiotikum SUPER DOPHILUS však obsahuje kombináciu prospešných baktérií, ktoré špecificky potláčajú rozvoj a vznik kvasinkových ochorení. Probiotikum môžete užívať aj dlhodobo. Psyllium, čiže váknina podporuje životaschopnosť baktérií, takže kombinácia týchto produktov môže viesť k optimalizácii ich účinku. Vláknina je výživou pre probiotické baktérie, nepriaznivých účinkov pri požití oboch prípravkov súčasne sa celkom iste nemusíte obávať.

 

Neviem Vám zaručiť, či mykózu na 100% pri návšteve bazénu nedostanete, to nevie asi nikto. Podpora imunity je však rozhodne dlhodobejší proces ako napríklad úprava stolice/vyprázdňovania. Kým k efektívnej úprave trávenia by malo dôjsť pri užívaní probiotík v priebehu dní, týždňov, tak imunitný systém musíte posilňovať dlhšiu dobu – aj pár mesiacov. No poteším Vás aspoň v tom smere, že už samotným užívaním probiotík v prípade infekcie efektívne dopĺňate počty obranných baktérií a prípadnej infekcii bude Vaše telo čeliť lepšie a to aj ak baktérie užívate len niekoľko dní. Napriek tomu by som Vám odporúčala po návšteve sauny, či plavárne preventívne použiť antimykotický krém (mykóza na chodidlách, vaginálna a mykóza) alebo sprej (mykóza na chodidlách, resp. pokožke).

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov