NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobry den, uz rok sa trapim s Helicobacter pylori. Bola som dva krat liecena antibiotikami a stale pretrvavaju problemi. Ake probiotika by ste mi odporucali? Dakujem Barbora

V prípravkoch Dophilus je hneď niekoľko baktérií, ktoré potláčajú množenie a vôbec zabraňujú usídleniu H. pylori v žalúdku. Medzi tieto baktérie patrí Lactobacillus brevis, Lactobacillus casei a Lactobacillus salivarius. Všetky spomínané vykazujú aj veľmi silnú protizápalovú aktivitu, čo je veľmi dôležité pri infekcii vyvolanej H. pylori. Baktéria Lactobacillus casei je prítomná vo všetkých prípravkoch DOPHILUS.

 

V prípade, že netrpíte na inú komplikáciu, akou je napríklad kvasinková infekcia po liečbe antibiotikami, alebo črevné obtiaže po opakovanom preliečení, odporúčam Vám výber probiotika podľa veku. Pretože neuvádzate vek, uvádzam obe možnosti. Probiotiká ADULTS DOPHILUS sú vhodné pre ľudí do 50 rokov a po 50 roku života sa sklatba mikroflóry mení a teda je vhodné zvoliť probiotikum zohľadňujúce toto kritérium a tým je SENIOR DOPHILUS. Dávkovanie je rovnaké. Užívajte 1x denne ako prevenciu vzniku opakovanej infekcie dlhodobo aspoň tri mesiace vždy po jedle.

 

Ak by ste užívali antibiotiká je potrebné dávku zvýšiť na 2 až 3 krát denne 1 kapsulu po jedle. Niektoré kmene H. pylori sú veľmi odolné, čo je príčinou Vašich opakovaných problémov. Probiotiká pomáhajú zvýšiť účinnosť eradikačnej liečby H. pylori.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov