NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, chodím často na záchod, každú hodinu aj 4 krát, pričom rezaví pocit pri močení je ukrutný. Ako sa najrýchlejšie zbaviť infekcie?

Dobrý deň Laura, prenikanie a množenie choroboplodných zárodkov v močových cestách je spôsobená najčastejšie baktériami. Najdôležitejšou zásadou je piť, čo najviac tekutín. Ak nebudete piť z dôvodu, že potom nebudete musieť ísť na toaletu, vedzte, že je to omyl. Mechúr ak sa dlho nevyprázdni, tak sa v ňom nazhromaždí väčšie množstvo baktérií. Baktéria E. Coli je schopná zdvojnásobiť svoj počet za 20 minút. A čím viac baktérií, tým viac bolestí. Z toho vyplýva, že čím viac postihnutá osoba pije, tým rýchlejšie ustúpi bolesť. Ak je moč veľmi svetlý, organizmus má dostatok tekutín. Ak je moč tmavý, prísun tekutín je nedostatočný. Pitný režim je pri liečbe infekcií močových ciest veľmi dôležitý. Nemáme na mysli alkohol ani kávu, ale čistú vodu, zriedené zeleninové šťavy či odvary z močopudných bylín.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov