NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či existuje nejaká potravina, ktorú by bolo potrebné zo stravy vylúčiť pri užívajú Vašich probiotík. Napr. káva, resp. koľko hodín pred alebo po užítí Adults Dophilus sa môžu niektoré potraviny konzumovať, bez rizika zníženia účinnosti probiotík. Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Pani Janka, žiadnu potravinu nie je potrebné pri užívaní zo stravy vylúčiť. Je však známym faktom, že napríklad alkohol črevnú mikroflóru ničí. Preto je užívanie probiotík vhodné aj po napríklad nadmernej konzumácii alkoholu, tak aby sa obnovila narušená črevná rovnováha.

 

Užívanie extraktu z grépových jadierok by mohlo mať negatívny vplyv na prežívanie probiotík pri ich súčasnom podávaní, negatívnemu vplyvu sa vyhnete pri podaní v odstupe pár hodín. Užívanie probiotík a vitamínov môže mať synergický efekt (probiotiká zlepšujú vstrebávanie vitamínov do tela), súčasné podávanie s betaglukánom zasa môže viesť k lepšiemu prežívaniu baktérií v čreve. Kávu odporúčam piť tiež v odstupe od podania probiotík, nie naraz.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov