NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den, v poslednom case ma moj 2,5 rocny syn zvlastnu stolicu, ktora sa z klasickeho tvaru po vhodeni do toalety rozpadne na male kusocky, pricom sa v nej nachadzaju nestravene zvysky potravy.

Rada by som vedela ci sa takto prejavuje celiakia pripadne alergia na lepok, alebo ide len o rychly prechod stravy crevami? Ziadne dalsie priznaky celiakie ako malatnost, bolesti brucha a podobne nema, snazim sa to riesit probiotikami, stav sa na dva dni upravi a potom opat ta zvlastna stolica…

Pani Monika! Nie som v tejto veci odborník, na konzistenciu stolice dieťatka by ste sa mali spýtať pediatra, alebo detského gastroenterológa. Môj názor však je, že konzistencia stolice odráža stravu dieťaťa. K jej úprave by ste teda mali pristupovať prostredníctvom úpravy stravy dieťaťa.

 

Stolica celiatika zapácha a je tukovitá, striedajú sa hnačky alebo zápchy, navyše vaše dieťatko nemá žiadne zjavné problémy, preto by som sa pre tento zdanlivý problém netrápila. Za konzultáciu ale nič nedáte.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov