NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň mám problém, moja pošva mala vždycky prirodzenú vôňu ale zmenilo sa to. Začala zapáchať. Bála som sa že je to nejaká pohlavný choroba a isla som ku svojmu gynekológovi ten spravil kultiváciu ale nebol tam ziadny nalez. Na precistenie od baktérii mi predpisal gynoflor. Jedno balenie má 12 tabliet. Uzila som tri balenia ale nic sa nezmenilo. Nemám ani ziadny zvlásty výtok. Akými liekmi alebo sposobmi by som sa mohla tohto neprijemneho zapachu z vnutra zbavit

Niektoré baktérie sa ťažko kultivačne odhalia – napríklad ureaplazmy. Vtedy je potrebné zrealizovať opakovanú kultiváciu. Nakoľko neviem, či ste trpeli na túto infekciu, neviem Vám dať odpoveď, či zápach ktorý spomínate súvisí s infekciou alebo nie.

 

Odpoviem Vám to isté ako pani Andrejke nižšie. Pach pošvy (alebo jej výlučkov – výtok) ovplyvňuje mnoho faktorov. Jedným z nich sú hormóny (prirodzená hladina hormónov, cykly ženy – menštruácia, či užívanie antikoncepcie), ďalším je pH (ovplyvňujú ho ako hormóny, tak infekcie, metabolizmus).

 

Na Vašu otázku by Vám najlepšie odpovedal odborník-gynekológ. Ak nepociťujete žiadne zdravotné problémy, ani nemáte výtok, pravdepodobne sa nejedná o infekciu.

 

Zápach môže byť fyziologický (ale infekciu môže na 100% vyvrátiť alebo potvrdiť jedine kultivačné vyšetrenie) alebo spôsobený niektorým metabolickým ochorením.Prosím obráťte sa na odborníka.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov