NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, trápi ma netipicky zápach tela, robili mi vysetrenie krvi, mocu, stolice, ale vsetko mam v norme akurat mam trosku zvyseny cholesterol. Medzi prstami na nohe mám plesen ktoru uz dlhodobo liecim, taktiež mám nadmernú plynatosť a strašne sa potím. Mohli by ste mi prosím Vás poradiť taktiež mám pocit že mám stale niečo v krku. Neviem si to vysvetlit že všetko mám v poriadku ale ja sa v poriadku necítím. Za odpoveď vopred ďakujem S pozdravom Dana

Pani Danka! Súbor problémov, ktoré popisujete je dosť nejednotný – viac rôznych problémov. Telesný zápach závisí od Vašich fyzických daností, od produkcie hormónov v tele, stravy, ktorú prijímate. Tažko povedať, či je prirodzený alebo príznakom nejakého zdravotného problému.

 

Čo sa týka potenia, je to obranná reakcia organizmu, každý organizmus sa potí inak. Opäť to okrem iného závisí od produkcie hormónov vo Vašom tele, užívania niektorých liekov, metabolizmu, ale aj od iných faktorov.

 

Na potlačenie potenia sa zvyknú používať prípravky so šalviou (výživové doplnky, ktoré kúpite v lekárni), sú celkom šetrné k Vášmu telu, prírodného charakteru. Môžete piť aj šalviový čaj. Existuje aj roll-on, ktorý dostanete kúpiť v lekárni a terapeuticky potláča tvorbu potu, prípravok sa volá Driclor.

 

Odporúčam Vám upraviť stravovacie návyky, vyhýbať sa mastným a vysmážaným jedlám, prípadne užívať prípravky s obsahom lecitínu, či omega-3 mastnými kyselinami na úpravu hladiny cholesterolu.

 

Na úpravu trávenia odporúčam preventívne užívať probiotiká, napríklad Adults Dophilus 2x denne 1 kapsulu po jedle, poprípade enzýmové preparáty na trávenie. Čo sa týka toho krku, neviem to posúdiť, či je tam nejaká mechanická zábrana, alebo je to čiste Váš osobný pocit. Konzultujte to prosím so svojím ošetrujúcim lekárom.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov