NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


Dobrý deň.Neviem,či sa ešte pamätáte písala som Vám 7.11.2010,aké mám príznaky ,či je to celiakia a čo robiť. Poradili ste mi absolvovať gastroenterologické vyšetrenie – to som aj urobila – absolvovala som gastroskopiu – negat.,kolonoskopiu – že vraj nie MC/hlavne ,že 6rokov tvrdili MC/ , ale zrejme sa jedná o syndrom dráždivého čreva – dali mi aj nejeké lieky,ale vôbec sa necítim lepšie.

A ozaj, ešte mám negat. výsledky AEA,ANCA,ASCA a to vôbec neviem ,na čo sa to robilo. To pravde -podobne znamená ,že som v poriadku. Ešta sa chcem spýtať,či by bolo správne, skúsiť na základe toho potravinového intolerančného testu, kde mi opakovane silne pozitívny vyšiel lepok a kravské mlieko,skúsiť držať dietu pre celiakiu a vylúčiť aj kravské mlieko?

Ozaj som z Nitry a neuveríte ,pracujem ako zdrav. sestra -diabetológia a na pracovisku,kde sa tieto potravinové intolerančné testy robia a mnohým pac. pri diagnostike dosť pomohli. Ja som asi iná?! Za vašu reakciu na problém a radu ďakujem. Dita

Pani Dita! Neodporúča sa prejsť na bezlepkovú diétu pred potvrdením alebo vyvrátením diagnózy. Neviem ako dlho lieky užívate, trvá dlhší čas kým Vám pomôžu (napríklad aj 2-3 meciace), preto by som bola ešte trpezlivá.

 

Preventívne užívanie kvalitných probiotík tiež môže napomôcť rýchlejšej úprave Vášho stavu smerom k lepšiemu. Bohužiaľ diagnostika nie je exaktná veda, sú prípady pacientov, ktorý majú hraničné hodnoty na strane normálu a majú zdravotné problémy, alebo aj taký, ktorý problémy nemajú. Alebo sa v určitom štádiu napríklad protilátky ešte netvoria a teda nie sú odhalené, ale napríklad o pol roka je situácia celkom iná.

 

To je zrejme aj Váš problém, testy Vám nevyšli pozitívne, ale niekde je skrytý problém. Pokračujte v užívaní liekov a ak sa Váš stav po pár mesiacoch nezlepší, znova navštívte lekára. Je treba byť s vyšetrujúcim lekárom v stálom kontakte a informovať ho o tom či sa Váš stav nejako zmenil.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov