NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobrý deň pani Doktorka.

 

Mám syna ktorý má 26 mesiacov. Veľmi často je chorý, má trošku zníženú imunitu momentálne užívame Imunor.Za tých 26 mesiacov sme už 6 x užívali antibiotiká a nikdy sme počas liečby neužívali probiotiká, pretože mi ich vyplúval alebo vyzvrackal, takže neúčinkovali. Aj hrubé črevo a črevná dymikrolia, alebo dymikroflóra (neviem ako sa to presne nazýva) neni v 100 % stave tak by som to chcela skúsiť napraviť s liekmi Infants Dophilus plus.Chcem sa Vás opýtať či som si na to vybrala správny typ od Infants Dophilus keď ich je viac druhov a akú dávku za deň by som mu mala dať aby nám to imunitu a črevá napravilo.

 

Pozor! Probiotiká nie sú lieky, neliečia! Každopádne však pomáhajú napraviť spúšť, ktorú za sebou užívanie antibiotík často zanechá v podobe rozrušenej črevnej mikroflóry. Posilnenie imunity pri dlhodobejšom užívaní patrí tiež k ich v klinických skúškach dokázaným účinkom.

 

Podľa synčekovho zdravotného stavu ste si zvolili správne probiotikum. Prípravok je možné dávkovať 1-3 x denne podľa potreby jeho organizmu. V prípade opätovného užívania probiotík by to teda bolo 2-3 x denne pol odmerky, čiže 0,5 gramu. Preventívne postačuje dávka 1 x denne pol odmerky do zlepšenia stavu, následne by som prešla na ekonomickejšie a rovnako postačujúce užívanie prípravku Infants Dophilus v rovnakej udržiavacej dávke 1x denne a to aj dlhodobo.Prípravok skúste rozpustiť v malom množstve malinovky, čajíku, kaše, tak, aby toto množstvo jednorázovo vypil alebo skonzumoval.

 

Ak Vám nebude chcieť piť, skúste ho motivovať slamkou, malé deti ňou rady pijú. Prášok nemá žiadnu príchuť. Prajem skoré upevnenie zdravia synčekovi a veľa trpezlivosti a odhodlania mamičke!

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov