NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


Dobry den,

 

chcem sa spytat, ci mozem 5mesacnemu dojcenemu dietatku podavat popri probiotikach INFANT DOPHILUS aj kvapky Sab Simplex, neovplyvnia tieto kvapky nejakym sposobom ucinok probiotik? Dakujem za odpoved.

 

Probiotiká sú väčšinou verejnosti vnímané len ako podporné výživové doplnky , ktoré pomáhajú pri liečbe hnačky, zápchy, alebo pri plynatosti. Ich účinok je však mnohonásobne širší a je neustále dopĺňaný novými poznatkami z výskumu. Jednoznačne pomáhajú malým deťom v ich zdravom vývoji. Mnohí lekári ešte stále zabúdajú pri stanovení farmakoterapie pri liečbe ochorení detí na ich priaznivú interakciu s užívaním niektorých liekov. Napríklad antibiotiká nerozoznávajú v tráviacom trakte dieťaťa nebezpečné baktérie od zdraviu prospešných baktérií a preto pri užívaní antibiotík dochádza k narušeniu rovnováhy v mikroflóre v tráviacom trakte dieťaťa. Znižuje sa taktiež imunita dieťaťa a vytvára sa priestor pre opakované vypuknutie ochorenia. Ak by dieťaťu boli podávané súbežne s antibiotikami aj probiotiká tento stav by nenastal.
Pokiaľ ide o priamu odpoveď na Vašu otázku či môže Vaše dieťatko užívať probiotiká Infants Dophilus súbežne s kvapkami Sab Simplex odpoveď znie: áno môže. Probiotiká pomáhajú riešiť problém z dlhodobého hľadiska a predchádzať opakovaniu problémov. Kvapky, ktoré tiež nie sú návykové, predstavujú akútnu úľavu dieťatka od bolestí bruška spôsobených nafukovaním. Zdravotný stav Vášho dieťatka súbežne konzultujte s lekárom.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov