NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý deň.Já mám otozku možem uživat Colostrum,probiotiká spolu.A keby ste mi vedeli niečo poradit na histaminovú intoleranciu,nakolko ma to velmy trápi.Ani lekári mi vela nepovedia o tejto chorobe,že ako ju zvládnút by sa to upravilo.Len dokola mi radia prísnú dietu ale uz som bezradná a chut do jedla ma prestala bavit nekolko uz neviem čo si mám dat do úst :-( opúcha mi tvár a tráviace tažkozti mám.Dakujem za odpoved zúfalá som uz a bezradná.

Dobrý deň pani Iveta, probiotiká sa môžu užívať súčasne s kolostrum. Kolostrum dokonca podoruje rast prospešných baktérií v čreve a ich života schopnosť. Pre prípravu bezhistamínových jedál sa vo všeobecnosti odporúčajú uprednostniť čerstvé potraviny pred konzervovanými.

 

Celkom bez problémov môžete konzumovať: -zemiaky, ryža, cestoviny -cereálie, celozrná múka -čerstvé mliekarenské výrobky ako mlieko, tvaroh, smotana, maslo -zelenina ako hlávkový šalát, karfiol, brokolica, uhorka, paprika, mrkva -cesnak, cibuľa, reďkovka, špargľa, čakanka, rebarbora -ovocie ako jablká, hrušky, melóny, egreš, biele hrozno -rastlinný olej -mäso, hydina, ryby sa odporúčajú iba úplne čerstvé alebo hlboko zmrazené -vaječný žĺtok -z nápojov voda alebo nesýtená minerálna voda

 

Uvedené potraviny sú vzhľadom na vysoký stupeň individuálnej variability iba orientačné, odporúčame zostavovať si jedálniček postupným pridávaním nových potravín k tým, ktoré Vám nespôsobujú príznaky. Alergiu na histamín Vám príležitostne môže prekonať aj prípravok Daosin (ktorý histamín rozkladá). Neberte to prosím však ako návod ako diétu nedodržiavať. Je potrebné sa jej držať ako jednej liečby tohoto ochorenia.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov