NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobrý deň. Mám 3-týždňového syna a začala ho trápiť kolika. Môže aj také malé dieťa užívať Dophilus? Prípadne od akého veku je to vhodné, nehrozia komplikácie? Ďakujem.

 

Probiotiká INFANTS DOPHILUS sú vhodné aj pre najmenšie deti, to znamená už od narodenia. V prípade, že neprekročíte stanovené dávkovanie, komplikácie nehrozia a dieťatku by sa malo za pár dní uľaviť. Môžu sa užívať i v kombinácii so simetikonom – látkou proti nafukovaniu (napr. v prípravku Espumisan kvapky). Dávkovanie pre takéto maličké dieťa je 1x denne pol kávovej lyžičky. Probiotiká sa môžu užívať dlhodobo, má to na dieťa priaznivý vplyv (vývoj imunitného systému, prevencia vzniku alergií, vstrebávanie vitamínov a minerálov). Baktérie v črievku dieťaťa zaujímajú svoju polohu, majú tu svoje receptory. Ak je v čreve potrebný počet baktérií, prebytok sa vylúči v stolici. Niet sa preto čoho báť. Vo všeobecnosti novorodení chlapci na nafukovanie trpia často.Chcem však napriek tomu upozorniť, že dôvodom nafukovania môže, ale nemusí byť, strava matky. Najmä pokiaľ dojčíte. Preto je treba dávať pozor na to, ktoré zložky dieťatko nafukujú.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov