NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den,moja dcera ma 2 roky,uz dlhsiu dobu jej davam probotika bio gaia cca 9mes. a velmi jej to pomaha,predtym byvala casto chora…chcem sa spytat ci to nieje dlha doba?mam dat pauzu alebo mozem pokracovat v uzivani?dakujem pekne za Vasu odpoved.

Pani Sajnohová!
Nebezpečenstvo v prípade dlhodobého užívania probiotických kvapiek určite nehrozí, pretože prípadný prebytok baktérií sa vylúči v stolici Vášho dieťaťa. I keď slovíčko prebytok nie je v tomto konkrétnom prípade namieste, probiotické kvapky neobsahujú až také veľké množstvo probiotík ako prípadne naše produkty.

 

Mám však niekoľko základných otázok v súvislosti s dlhodobým používaním jednozložkového probiotika (obsahuje len jeden druh baktérie – laktobacila), ktoré spomínate. Ako ideálne kopíruje toto probiotikum mikroflóru Vášho dieťaťa, ak prirodzená mikroflóra človeka je prirodzene variabilná – obsahuje viac ako 500 druhov rôznych baktérií, z ktorých každá má v črevnom trakte svoju úlohu? Laktobacily sú baktérie lepšie prežívajúce v tenkom čreve a tvoria tu i podstatnejšie percento baktérií. Pre mikroflóru detí sú veľmi dôležité aj bifidobaktérie.

 

Navyše Lactobacillus reuteri (baktéria použitá v kvapkách) podľa štúdií vôbec nepatrí medzi baktérie prevažne sa vyskytujúce v detskom črievku. Ak Vám probiotikum pomohlo, sme len radi, no osobne nevidím význam ho podávať dlhodobo s ohľadom na spomínané fakty.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov