NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobry den,chcela by som sa opytat ci sa u pacientov pri brani probiotik women dophilus nevyskytli ako neziaduci ucinok hnacky.preto,ze pri kazdych probiotikach mam problem s tymto neziaducim ucinkom.dakujem za odpoved.

Dobrý deň pani Zuzana, zatiaľ nám nikto takýto nežiadúce efekt pri užívaní probiotík Dophilus nehlásil. Chhcem Vás však upozorniť, že po začatí užívania akýchkoľvek probiotík sa môžu vyskytnúť hnačky alebo nadúvanie počas prvých dní užívania. Telo si zvyká na probiotické mikroorganizmy a tie v črevách začínajú správne fungovať až po usídlení.

 

Dôvodom prečo ste po užívaní probiotík mohli mať problém s hnačkou môže byť aj obsah laktózy (mliečny cukor) ako pomocnej látky v niektorých probiotických produktoch, prípadne obsah glutamanu alebo iných konzervantov nevhodných pre ľudí s neznášanlivosťou lepku.

 

Nepoznám Váš zdravotný stav, preto len spomínam možné príčiny ak trpíte na niektoré zo spomínaných ochorení. Probiotiká Dophilus neobsahujú žiadne konzervanty, produkt Woman Dophilus navyše obsahuje aj extrakt z brusníc, ktorý je výborný nielen pri infekciách močových ciest, ale je známy aj svojím pôsobením proti hnačke.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov