NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Mám 5 ročnú dcéru,ktorej po ťažkostiach /svrbenie v pošve/ zistili Proteus mirabilis. Liečená je čípkami, ktoré jej zavádzajú do pošvy /dcéra má z toho veľmi stresujúci zážitok/ a laserom. Svrbenie už ustúpilo už nemá žiadne ťažkosti,ale po opakovaných výteroch pošvy Proteus mirabilis je tam ešte stále, nevieme sa ho zbaviť. Robíme pravidelne výplachy pošvy roztokom soli. Keďže Proteus neustúpil, pani doktorka nasadila Zinat, ale výsledok – proteus je tam stále.

 

Toto všetko trvá cca pol roka. Prosím Vás poraďte mi čo by dcére pomohlo. Počula som, že pomôže aj dovolenka pri mori – morská voda. Podľa najnovšieho výsledku výteru z pošvy má tam už aj baktériu E…- coli /presný názov neviem/ a pleseň.

Dobrý deň pani Milena, u dievčat sú infekcie v močovom a pohlavnom systéme často prepojené. Je to dané blízkosťou vagíny a čriev (teda v usporiadaní tela). Infekcie medzi týmito orgánmi sa teda často šíria. Proteus mirabilis je častým pôsobiteľom zdravotných komplikácií v močovom trakte (infekcie močových ciest). Väčšinou sa ale šíri infekcia z vaginálneho prostredia do močovej rúry a vyššie v prípade, že je neliečená.

 

Príčinou zápalov pohlavných orgánov malých dievčatiek je najmä nesprávna hygiena (prenos baktérií, ktoré sa nachádzajú bežne v konečníku ako napr. E.coli do pošvového prostredia a tu spôsobia infekciu). Či je toto prípad aj Vašej dcérky ťažko povedať. Uistite sa, že sa po vykonaní malej potreby utrie smerom odpredu dozadu. V prípade, že toto nie je problém, na vine môže byť celkovo oslabená imunita, ktorá otvára priestor pre premnoženie sa baktérií, ktoré v organizme za normálnych okolnosti spoluexistujú, no v prípade vhodných podmienok sa nadmerne rozmnožia a vyvolajú infekciu (tzv. oportúnne patogény). V takomto prípade je vhodné užívať správne volený probiotický produkt, napríklad probiotikum Super Dophilus (gynekologické a kvasinkové zápaly).

 

Probiotiká sa usídlia v organizme a vytvoria v tele rovnováhu tým, že neumožnia škodlivým baktériám sa rozmnožiť. Pleseň je najčastejšou komplikáciou antibiotickej liečby. V čase zdravotných problémov a aj počas antibiotickej liečby je prospešné užívať probiotiká a to vo vyššej dávke (2-3kapsuly denne). Preventívne dávkovanie probiotika Super Dophilus je 1 kapsula 1 x denne s jedlom alebo po jedle.

 

Osobne nie som zástancom výplachov pošvy, lebo pri nich dochádza k vyplaveniu mnohých aj dobrých baktérií a uvoľní sa priiestor práve pre patogénne baktérie (niečo podobné ako sa deje pri redukčných diétach s črevom). Pošva prirodzene nie je sterilná, preto nie je dôvod ju vyplachovať z vnútra. Ďalšími dôvodmi zdravotných problémov môžu byť príjem vyššieho množstva cukrov v potrave, nosenie syntetického spodného prádla a podobne. Spodné prádlo je vhodné v prípade pretrvávajúcich problémov žehliť (prípadne do prania pridať aj protiplesňovú prísadu, ktorú dostať v lekárni).

 

Dcérka by mala mať vlastný uterák. Medzi vhodné produkty na podporu imunity patria už spomínané probiotiká (Super Dophilus špeciálne na spomínaný problém), betaglukán, či kolostrum.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov