NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, máme 2,5 mesačného syna. Potrebovali by sme mu pomoct so zápchou a častým grckaním. Kúpili sme mu Infants Dophilus Plus, myslíte, že nám pomože aj s týmito problémami? Ďakujem za odpoveď, Andrea

Dobrý deň pani Kresanová, Nakoľko ešte dojčíte, v materskom mlieku Váš synček dostáva určitú dávku probiotík. Preto by som osobne siahla najprv po prípravku Infants Dophilus v dávkovaní 2x denne 0,5 gramu probiotika. Ak ste si všk už zakúpili Infants Dophilus plus, dávkujte ho 1x denne 0,5 gramu. Infants Dophilus Plus Vám môže efektívne pomôcť bojovať so zápchou, no obávam sa, že časté grckanie (reflux) je potrebné riešiť s pediatrom.

 

Reflux sa nemusí prejavovať iba grckaním. Žalúdočný obsah sa môže spätne dostávať iba do dolnej časti pažeráka, no aj toto môže dieťatku spôsobovať pálenie záhy a bolesť. Prejavy refluxu zväčša zhoršuje poloha v ľahu a tekutá strava, čo môže byť príčinou nočného plaču a nepokoja. Pomôcť by mohlo, keby chlapček na noc dostával tuhšiu stravu a spinkal vo vyvýšenej polohe, najlepšie na boku.

 

Bolo by škoda dojčenie nahradiť príjmom špeciálneho antirefluxného mlieka. Skúste však pred alebo počas dojčenia podať synčekovi Nutriton – prípravok, ktorý zahustí obsah žalúdka a mal by ťažkosti potlačiť. Vo veci sa určite poraďte s pediatrom, aby ste zistili príčinu refluxu.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov