NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, rada by som sa s Vami poradila ohľadom užívania probiotík. Nakoľko trpím poruchami trávenia – dyspepsia, ktoré sa prejavuje nafúknutým bruchom – tlak v bruchu, plynatosť, začala som pred 2 mesiacmi užívať probiotiká Colon Dophilus, ktoré i naďalej užívam.

 

Prvé 3 týždne som užívala 2 kapsule denne (ráno – večer) a potom som prešla na 1 kapsulu denne. Cítim sa už trošku lepšie, komplikácie, ktoré som mala ustúpili tak na 30% avšak naďalej mam nafúknuté brucho a pociťujem rovnako tlak v bruchu.

 

Tak Vás prosím o radu, či nemám náhodou opäť zvýšiť dávku na 2 x denne cca 2-3 týždne alebo mám ostať naďalej na 1 kapsule denne?(probiotiká užívam prvý krát…)Rozhodne plánujem probiotiká užívať minimálne pól roka a je možné ich užívať aj dlhodobejšie? A posledná otázka je možné pri užívaní Colon Dophilus si dať niekedy príležitostne alkohol? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň Yvetta, samozrejme probiotiká môžete užívať dlhodobo bez prestávky aj niekoľko rokov. Pri tomto ochorení doporučujem užívať minimálne ešte mesiac COLON a to v dávkovaní 2 kapsule denne. Alkohol nemá vplyv na probiotiká, čiže kľudne si môžte dať alkohol

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov