NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň,v prvom rade veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.Chcela by som sa ešte spýtať či probiotiká Infants dophilus plus majú rovnaké pozitívne účinky pre dojčatá ako Infants dophilus a či ich môžem dávať mojej 4-mesačnej dcérke preventívne.Pôvodne som jej chcela kúpiť Infants dophilus,ale keďže ich akurát nemali,tak mi ponúkli Infants dophilus plus.Prosím poraďte mi.Ďakujem.

Pani Janka! V lekárni by mali rozdiel poznať. Z hľadiska pôsobenia u probiotík nie je rozdiel. Priaznivo ovplyvňujú trávenie, podporujú funkcie imunitného systému, pôsobia protizápalovo. Hlavný rozdiel medzi probiotikami Infants Dophilus a Infants Dophilus Plus je v množstve baktérií (väčší počet baktérií), pretože je určený na intenzívnejšie problémy.

 

Ďalej je tu zmena v druhu obsiahnutých bakrérií (výraznejšie protizápalové pôsobenie, regenerácia čreva….). Ďalej prípravok Infants Dophilus je pre Vás výhodnejší z hľadiska ceny a počtu dávok. Ak ste si prípravok Infants Dophilus Plus už zakúpili, dieťatku ho môžete kľudne podať, postačuje v dávke pol odmerky denne.

 

Musím však dodať, že v črievku dieťaťa sa usídli len také množstvo baktérií, ktoré si tam nájdu miesto (v čase choroby, užívania antibiotík potrebuje baktérií viac, lebo sú vo väčšej miere deštruované), ostatné sa vylúčia v stolici dieťaťa. Z hľadiska bezpečnosti Vám teda vravím áno, pokojne môžete podávať dieťatku tento prípravok, je pre neho vhodný. Z hľadiska výberu produktu, Vaše dieťa nepotrebuje preventívne takú vysokú dávku baktérií, pokiaľ netrpí na žiadne zdravotné problémy.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov