NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý den, chcela by som sa opýtať na vhodnost užívania Optimun spreja na posilnenie imunity pri diagnostikovanej sarkoidoze ( 1 stadium tzv. Lofgrenov syndróm ) pred mesiacom som bola hospitalizovana v nemocnici pre obrovské bolesti nôh a opuchy clenkov ( erythema nodosum na oboch DK).

Beriem Prednison 20 mg. popri ktorom uz 2 týždeň aj wobenzym. Po vysetreniach zistení zvýšené T lymfocity CD3 a CD4 a zvacsene hilove uzliny.

Ak my bolo správne povedané prednison nemá veľmi dobrý vplyv na imunity systém. Je to pravda? Ak áno čím by som si mohla pomôcť? Za vašu odpoved Vám vopred ďakujem

Dobrý deň pani Hornakova, prednison je liečivom, ktorésa riadi do skupiny glukokortikoidov, ktoré majú výrazný vplyv na organizmus čo je späté aj s množstvom nežiadúcich účinkov, kde jeden z nich je aj potlačenie imunitných rekacií čiže znížená imunita. Preto je vhodné aby ste užívali Optimun sprej v dávke 3 až 4 krát denne 4 vstreky pod jazyk.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov