NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


11-11-2010 vladimira ntaraktsi

Kožné výrastky v oblasti vonkajších rodidiel

zdravie-zeny

Mam v oblasti podpazusia,na stehne,bruchu a v oblasti vonk.rodidiel kozne vyrastky =svetle stopkovite,jemne a makke,lahko ohybne ,vypukle utvary..V oblasti krku mam podobne=trosku tmavsej farby.Som v 29.tyzdni tehotenstva a obavam sa ci sa tieto vyrastky pocas porodu nemozu poskodit a nejak preniest na dieta.

 

Moj gynekolog vysetril aj manzela,ale on nic take nema a ja sa s nikym inym sexualne nestykam.Odvtedy nedava moj gynekolog tomuto problemu nejaky vyznam.

 

Testy papanikolau boli negativne.Zvazovali sme moznost,zeby to mohli byt pripadne nejake papilomy alebo kondylom…ale po porovnani obrazkov na internete som dosla k zaveru,ze vyrastky v mojom pripade su najviac totozne s fibromom.

 

Neviem kedy sa zacali objavovat prvy krat,ale postrehla som,ze teraz pocas tehotenstva mam o jeden-dva navyse.Bola by som rada keby ste mi napisali vas nazor,o co sa pravdepodobne jedna

Pani Vladimíra! Osobne by som sa poradila s iným gynekológom, aby som na problém získala nestranný názor. Nakoľko nie som lekár-gynekológ, môj názor na daný problém Vám v tomto nijako nepomôže.

 

Celkom isto sa ale nejedná o kvasinkovú infekciu. Osobne by som požiadala i o odber vzorky a jej analýzu – ako mikrobiologickú (či sa jedná o nejakú infekciu), tak histologickú (či sa nejedná o nejaký možno i neškodný novotvar).

 

Prevencia je jednoznačne efektívnejšia ako liečba, preto sa stále pýtajte až kým Vám niekto (lekár) nevysvetlí o čo sa jedná.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov