NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


22-08-2016 Ing. Marián Fedorko

Koliky a Infants Dophilus

zive-bakterie

Dobrý deň prajem,
Syn má 1 mesiac a má problémy s kolikami. Začali sme užívať váš produkt Probiotiká Infants Dophilus a nie je mi celkom jasné ako dlho to môže užívať, keďže jeho pediatrička nám povedala, že maximálne 2 týždne sa môže užívať. Chcel by som sa preto opýtať, že ako dlho by mal užívať tie probiotiká.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom.

Ing. Marián Fedorko

Dobrý deň pán Marián.

Neviem presne v akom kontexte Vám pediatrička odporúčala užívať probiotiká po dobu 2 týždňov. Nebolo to myslené v kontexte, že za dva týždne môžete vidieť prospešný účinok užívania probiotík? V prípade kolík ak budete pozorovať zlepšenie po nasadení probiotík, môžete ich kľudne užívať po dobu niekoľkých mesiacov (3 aj 4 mesiace), kedže po určitom čase by mali koliky vymiznúť prirodzene. Kým sa tak stane, bábätku pomôžte probiotikami. Infants Dophilus odporúčam užívať v dávke 1xdenne 1/2 odmerky.

Ak by ste pozorovali, že efekt probiotík nieje dostatočný, môže pomôcť užívanie kvapiek s obsahom simeticonu, ktorý pomáha telu zbaviť sa nahromadených plynov, ktoré môžu koliku spôsobovať. V niektorých prípadoch pomáha užívanie kvapiek s obsahom laktázy, ktorá pomáha s trávením mliečneho cukru z materského mlieka. Každopádne konzultujte všetko so svojou pediatričkou, ktorá pozná zdravotný stav vášho dieťatka komplexne.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov