NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ohľadne probiotík Colon Dophilus: 1. Ako je zabezpečená teplota pri doprave z Kanady, kde sa vyrábajú, aby baktérie nezahynuli? 2. Z čoho je kapsula uvedených probiotík? Dopraví živé baktérie cez žalúdočné kyseliny živé až do čreva? Dakujem velmi pekne.

Dobrý deň Paula, Všetky naše probiotiká musia byť držané v chlade nie len Colon Dophilus, čiže všetky probiotiká musia mať a aj majú zabezpečnú prepravu v chladiacich boxoch od výrobcu až k nám a následny rozvoz do distribučných sietí.

 

Chladiace boxy sú monitorované čipmi, ktoré zaznamenávajú teplotu počas celéj dĺžky prepravy. Špeciálne chladiace boxy dokážu udržať požadovanú teplotu od 2°C do 7°C po dobu 72 hodín. Akákoľvek preprava však trvá menej ako tri dni vkuse a probiotiká sa vždy uložia okamžite z boxov do chladiacich zariadení, ktoré samozrejme spĺňajú hygienické normy.

 

2. Kapsula je vyrobená so želatíny a je transparentná, čiže nie je zaťažená farbivom čo má priaznivý vplyv na jej acidorezistentné vlastnosti a dokáže odolávať žaludočným kyselinám a baktérie prejdú žívé v dostatočnom množstve až do čreva. Pokiaľ sú probiotiká držané v chladničke majú samotné baktérie dlhšiu životnosť a tým pádom sa dostanú do organizmu vo väčšiom množstve.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov