NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den. Probiotika Infants dophilus sa do kolko dni po otvoreni musia spotrebovat? Alebo aj napriek tomu ze uz su otvorene, mozu sa skladovat bez straty kvality az do datumu expiracie? Probiotika odporucate uzivat pocas uzivania antibiotik alebo az po ich vysadeni? Dakujem

Dobrý deň Jana, pre všetky probiotika rady DOPHILUS čiže aj Infant platí, že sa musia po otvorení spotrebovať do dátumu, ktorý je vyznačený na flaštičke. Kľudne môže byť probiotikum otvorené aj rok a pokiaľ je držane po túto dobu v chlade nič sa nestane a množstvo probiotických baktérií ostáva v plnom počte až do dátumu exspirácie.

 

Dokonca je možný aj presun probiotik ako aj jeho skladovanie po dobu jedneho až dvoch mesiacov mimo chladničky a nič sa mu nestane. Probiotiká doporučujem užívať pri anti. liečbe dvakrát denne čiže po užití antibiotika s odstupom 2 až 3 hodiny po tom čo užijete antibiotickú tabletu si dáte resp dáte dieťaťu probiotikum.

 

Po dobraní antibiotík treba pokračovať v podávaní probiotík aspoň minimálne 2 týždne v dávkovaní už len jedna tableta denne.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov