NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

martina | 06.04.2010

dobry den .mam 2,5 rocnu neter ma rada mlieko pile krabicove denne asi 1liter ale ma problemy zo stolicou chcem sa spytat ci moze mat na to mlieko nejaky vplyv nepomohol jej ani sirup ani glicerinove cipky tak sme jej zacali podavat infant DOPHILUS ten jediny jej zabral

Predpokladám, že Vaša neter má problémy so stolicou charakteru zápchy. V tomto smere by jej mlieko mohlo len pomôcť, nie naopak. Ak by po jeho vypití trpela na hnačku, zvažovala by som problém s neznášanlivosťou mlieka. Ale v tomto prípade je to v poriadku, mliečko piť kľudne môže.

 

Používanie preháňadiel akéhokoľvek druhu v detskom veku osobne neschvaľujem (hoci ich aj lekári v súčasnej dobe píšu), sú vhodné len ako krízové riešenie, pretože obsah čriev sa v tele samozrejme nemá dlho zdržiavať. Vo všeobecnosti si však črevá na preháňadlá, a to aj rastlinné, po čase zvyknú tzv. „zlenivejú“. Potom nastáva skutočný problém so stolicou…!

 

Po probiotikách Infants Dophilus ste siahli správne, sme radi, že maličkej pomohli. Sú vhodné aj na dlhodobé podávanie na prevenciu návratu ťažkostí. Ak by problémy pretrvávali, konzultujte ich s pediatrom malej, či nie je iba problém v stravovacích návykoch, alebo naopak či malá nemá iný zdravotný problém, ktorý by sa zápchou prejavoval.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov