NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den!V piatok nam alergologicka brala krv na Ig kvnat,ASLO,CRP,špecific.IgE pediatricke,KN,KO,Eo kvnat ci tieto odbery su aj na celiakiu,alebo v stredu nam bude treba robit na gastro este nejaky iny odber na celiakiu?

V auguste nam vysli pozitivne vysledky na lepok aj laktozu.Biopsiu crievka nam nemohly zatial urobit,lebo mame stale nejake problemy.Syn ma len 6rokov.Teraz je po antibiotickej liecbe a celiakia sa zacala prejavovat tak nam nasadili bezlepkovu stravu aj bez biopsie.Ukaze sa v krvi alergia aj ked dnes uz mame bezlepkovu dietu a v stredu mame ist na krv alebo nam budu stacit krvne vysledky z alerga?

Teraz ked mame dost zretelne prejavy budeme musiet absolvova aj biopsiu?Dakujem!

Pani Javorová! V prvom rade alergia na lepok, celiakia a celiakálny syndróm sú celkom iné ochorenia. Na rozdiely sa informujte u detského gastroenterológa. Ak Vám nasadili bezlepkovú stravu, protilátky sa v krvi nemusia identifikovať, sú prítomné len ak dieťa lepok v strave zahrnutý má .

 

Celiakia sa dá definitívne potvrdiť len v oboch krokoch – potvrdenie prítomnosti protilátok a črevná biopsia, ktorou sa zistí poškodenie čreva celiatika.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov