NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo by bolo vhodné pre moju 5,5 mesačnú dcérku (dvojičky), ktorá veľmi málo papá. Podávame jej Bebu HA1, ktorá jej moc nechutí, podarí sa nám ju nakŕmiť, keď spí, inak je to veľký problém, na obed podávame príkrmy, celkový príjem mliečka a príkrmuza deň je cca 400 – 500 ml, co je na 5,5 mesaćné bábatko dosť málo. Skúšame všetky možné varianty, preto sa pýtam, či by jej nebolo vhodné podať nejaké vitamíny alebo probiotiká, aby sa jej papnie nejako naštartovalo…. Ďakujem. Zuzana

Pani Zuzka, chuť do jedla chýba z nejakej príčiny a je potrebné po nej pátrať. Vaša dcérka môže mať problém s trávením. Skúste sa informovať u svojho pediatra. Probiotiká Infants Dophilus vyslovene nepodporujú chuť do jedla, ale môžu dieťatku pomôcť v zmlysle úpravy tráviacich procesov.

 

Je tiež možné, že dieťatku nevyhovuje (nechutí) len konkrétny typ mliečka, ak ste už dlhšie mliečko užívali a nič sa nemení aspoň mesiac, skúste mliečko vymeniť za inú značku. Inou možnosťou je, že dieťatku skrátka nechutí mliečko – to bol aj môj prípad, ja som od pol roka mlieko odmietla a museli so mnou prejsť na inú stravu.

 

Som síce alergik, avšak nemávam žiadne iné zdravotné problémy, doteraz mlieko nepijem a nemám problémy so zlomeninami ani kazivosťou zubov.Absenciu mlieka v strave kompenzujem konzumáciou syrov. Dôvodov prečo Vaša dcérka nepapá však môže byť viacero. Toto sú len príklady.

 

Ak by ste však chceli radu ohľadom prípravkov, ktoré podporujú chuť do jedla – skúste obyčajné kvasnice, prípadne vitamíny pre deti s obsahom vitamínov B-komplexu, či Pangamin (podrvený do stravy). Tie sa používajú už roky a fungujú….

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov