NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobrý deň,

 

mám 4,5 mesačnú dcérku, ktorú plne kojím. Máva však veľmi veľké problémy s bruškom, niekedy preplače aj celý deň, strašne ju nafukuje a veľmi ťažko jej odchádzajú vetry, niekedy aj ťažko kaká. Má veľmi riedku stolicu, ale pediatrička nás odbíja s tým, že deti mávajú riedke stolice. Mohli by jej pomôcť vaše probiotiká? Ako dlho sa môžu maximálne užívať u takto malých detí?

Ďakujem

Predpokladáme, že viete, že ochorenie či strava matky ovplyvňuje materské mlieko a niektoré zložky, ktoré z nej do mlieka prechádzajú tak môžu dieťa nafukovať, spôsobiť mu hnačku, alebo zápchu. Príčin hnačky môže byť mnoho a často je práve sprevádzaná zvýšeným nafukovaním.
V prípade opakujúcich sa prípadov hnačky by to, ale Váš pediater mal riešiť minimálne formou odporúčania!!! Probiotiká sa úspešne používajú na úpravu črevnej mikroflóry u maličkých detí i u dospelých. To sa týka najmä hustoty črevného obsahu (hnačky, zápchy, ale aj nafukovanie). Ich používanie je bezpečné a z dlhodobého hľadiska prináša aj mnoho iných výhod (zvýšená obranyschopnosť, menej častý výskyt alergií, lepšie vstrebávanie vápnika do kostí a teda zdravý rast a iné). Pokiaľ sa dodržiava dávkovanie ako je uvedené na obale niet sa čoho obávať, prebytočné baktérie v čreve nenájdu miesto na uchytenie a vylúčia sa v stolici. Dávkovanie je samozrejme závislé od toho, či je problém akútny alebo sa jedná o preventívne užívanie.
INFANTS DOPHILUS sú ideálnymi probiotikami pre deti ako Vaša dcérka. Zložením aj dávkovaním zodpovedajú potrebe detí od narodenia až do 5 rokov.
Sú na trh dodávané vo forme prášku, ktorý primiešate do takého množstva mliečka alebo čaju, ktoré je Vaša dcérka schopná jednorázovo vypiť. Pri akútnom probléme odporúčame užívať 2 krát denne 0,5 kávovej lyžičky. Preventívne potom stačí uvedenú dávku užívať raz denne. Probiotiká INFANTS DOPHILUS je nutné skladovať v chlade a do dvoch mesiacov od otvorenia spotrebovať.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov