NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Infants dophilus plus je vhodny pre sestmesacne dieta, ak ano v akych davkach.na krabicke je napisane jedna odmerka dvakrat denne,nebol pribalovy letacik, tak neviem ake je davkovanie vzhladom na vek.dakujem.

 

Ospravedlňujeme sa, na krabičke sa vyskytla chyba v dávkovaní. Pôvodne výrobca mal dodať odmerku na dávku 0,5 g. Bola však dodaná odmerka s obsahom 1g, kde odporučená jednotková dávka predstavuje pol odmerky označenej po rysku, čo predstavuje 0,5 gramu. V propagačných a informačných materiáloch sme sa to snažili uviesť na správnu mieru a v lekárni sú dostupné aj brožúrky s informáciami o našich probiotikách, kde je dávkovanie presnejšie a správne rozpísané.

 

Dieťaťu nehrozí predávkovanie, prebytočné baktérie sa vylúčia v stolici. Postačuje mu však polovičná dávka. Dávkovanie bolo posudzované poprednými odborníkmi v oblasti probiotík. Je teda bezpečné aj pre takéto malé dieťatko.

 

Odporúčam teda podľa intenzity tráviacich problémov dávkovať 1 až 3x denne. Ak dieťa užíva antibiotiká 2x denne, treba aj probiotiká tielku dodávať v týchto intervaloch, avšak 2-4h po užití antibiotika. Ak probiotikum chcete dieťatku podávať dlhodobejšie v rámci prevencie a podpory imunity, postačuje dávkovanie 1 x denne pol odmerky. Dávku treba rozpustiť v takom množstve tekutiny alebo vmiešať do takého množstva stravy, aké dieťa jednorázovo vypije alebo skonzumuje.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov