NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


20-09-2012 Andrea

Dávkovanie Optimunu u detí

oslabena-imunita

Dobry den, prosim Vas, je tento sprej vhodny pre mojho 6-rocneho syna, ak berie aerius sirup a singulair, a tiez raz tyzdenne je mu podavana roztocova vakcina? Ak ano, prosim Vas, ake by malo byt davkovanie? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved. S pozdravom, Andrea

Dobrý deň pani Andrea, sprej je vhodný pre deti od 3 rokov, len pre deti od 3-6 rokov sa musí podávať na lyžičku a následne do úst. Dieťaťu od 6 rokov sprej môžete striekať do úst.

 

Odporúčané dávkovanie pre deti je polovičné oproti dávkovaniu pre dospelých ľudí: preventívne je to 2xdenne 2 vstreky a v čase zdravotných ťažkosti 4x denne 2 vstreky do čistých úst (najlepšie sa pred aplikáciou napiť čistej vody). Po vstreknutí je optimálne tekutinu v ústach 10 sekúnd podržať pre doecielenie lepšieho vstrebania, ale nie je to podmienkou účinku.

 

Pri liekoch na alergiu (singulair a aerius) je jednoznačne v hodné podávať Optimun sprej, čo sa týka podávania vakcínky, Optimun sprej dokonca môže zabrániť vzniku nežiadúcich účinkov po vakcinácii. Rozhodne odporúčam.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov