NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den, chcela by som sa spytat ci mozem zacat uzivat dophilus colon pri podozreni na crohnovu chorobu.mam skoro kazdy mesiac opakovane zapaly criev ktore sa mi potom dostanu aj do moc.mechura, vyskusala som uz vela probiotik ale zatial sa to stale opakuje, na kolonoskopiu k doktorovi sa bojim…

Vždy sa lepšie odpovedá na otázku, keď pacient uvedie presnú diagnózu stanovenú lekárom. Doporučujeme preto, aby ste požiadali lekára o odborné vyšetrenie, pretože pri liečení chorôb často rozhoduje čas. Včasná diagnostika a liečba choroby zabráni jej prechodu do chronickej formy alebo recidívy (opakovanému prepuknutiu choroby). Crohnova choroba je ochorenie na imunitnom podklade a vyžaduje imunoterapiu. Diagnostiku preto neodkladajte, mohlo by Vám to priniesť množstvo komplikácií.
Pokiaľ ide o probiotikum Colon Dophilus, tento výživový doplnok je určený práve na podpornú liečbu črevných ochorení takého typu, aký uvádzate. Samozrejme je dôležité stanoviť presnú diagnózu a farmakoterapiu, ktorej súčasťou by mal byť jednoznačne aj Colon Dophilus. Pokiaľ by sa skutočne jednalo o Crohnovu chorobu tak je potrebné dlhodobé užívanie probiotík, to znamená 6 a viac mesiacov, podľa závažnosti ochorenia aj celý život.
Pokiaľ sa probiotiká užívajú podľa doporučenia uvedenom na obale výrobku nehrozí predávkovanie, pretože prebytočné probiotiká sa vylúčia v stolici.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov