NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


15-06-2016 Veronika

Colon Dophilus

zive-bakterie

Dobry den, mozem uzivat colon dophilus aj pri kojeni ? A este jedna otazka mozem uzivat aj pri alergii na mliecnu bielkovinu a intolerancii na laktozu ? Dakujem

Dobrý deň pani Veronika.

Áno prípravok Colon Dophilus môžete užívať aj počas dojčenia a to najmä v prípade, že trpíte zápalovými ochoreniami gastrointestinálneho traktu, napr. Crohnova choroba, celiakia, máte akútne črevné problémy, napr. hnačku, alebo máte v rodinnej anamnéze karcinóm hrubého čreva alebo konečníka. Preventívna dávka je 1 kapsula, v prípade akútnych stavov odporúčam zvýšiť dávkovanie na 2 kapsule denne.
Čo sa týka laktózovej intolerancie môžete byť v kľude, prípravok neobsahuje laktózu a teda ho môžete užívať. Dokonca robíte dobre, pretože niektoré kmene v probiotikách produkujú enzým laktáza, ktorý laktózu, teda mliečny cukor štiepi.
Čo sa týka alergie na bielkovinu kravského mlieka. Probiotiká sa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka používajú na úpravu črevnej mikroflóry. V kapsuliach s obsahom probiotických kultúr sa môžu nachádzať stopové prvky mlieka ako zvyšky rastového média probiotických kmeňov.  Ide však o stopové množstvá, imunitný systém by nemal zaregistrovať toto množstvo a ani naň reagovať. Doteraz sme nemali hlásený ani jeden prípad vzniku alergie.
Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov