NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobry den, moj 5 rocny syncek dlhodobo uziva Children dophilus 3x denne jednu tabletku, kedze sme mali problemy s tvrdou stolicou a takisto ma casto nadchu a ma zvacsenu nosnu mandlu. Do jeho 5 rokov sme uzivali Infant dophilus. Casto ma v nose bakteriu Moraxella a zial nezabral na nu ani Pamycon.

Na posilnenie imunity mu chcem podavat betaglukan a zaujimalo by ma, ci sa betaglukan moze podavat sucasne s children dophilusom, kedze oba su na podporu imunity a pokial mam spravne informacie, tak sa dva pripravky na podporu imunity nemaju uzivat sucasne.

Mozem mu podavat sucasne children dophilus a betaglukan (sirup Glukanek)? Ake pripravky sa neodporuca uzivat sucasne, napr. echinacea s betaglukanom atd? Este sa chcem spytat na Vas sprej Optimun, ktory je takisto na podporu imunitneho systemu. Ak by som mu nasadila tento sprej, tak musim vysadit children dophilus a takisto betaglukan alebo ich moze uzivat sucasne? Velmi pekne dakujem za Vasu skoru odpoved.

Dobrý deň Diana. Prítomnosť Moraxelly je u detí v tomto veku normálna jedná sa o štandardné „škôlkárske soplíky“, voči ktorým si dieťa musí vybudovať imunitu. Čiže si nimi musí prejsť liečia sa celkovými antibiotikami lokálne vo forme Pamyconu nestačia a následne i keď sa v nose ešte nachádza už pre dieťa nie je hrozbou lebo má voči nej vybudovanú imunitu.

 

Je normálne, že dieťa je do 5 rokov často choré lebo inak sa imunita budovať nedá musí si prejsť chorobami, čiže sa spýtam či je vôbec nutné mu podporovať imunitu v toľkých smeroch. Má diagnostikovanú od lekára zníženú imunitu? Býva často chorý resp liečený? Lebo ak nie doporučujem kvôli stolici užívať probiotikum Children 2krát denne jednu kapsulu, k tomu kvôli stolici prispôsobiť vhodný jedálniček a hlavne zistiť PRÍČINU tvrdej stolice!

 

Na miesto betaglukánu doporučujem OPTIMUN sprej keďže jeho mechanizmus účinku je presne definovaný čo u betaglukánu nie je. Tým pádom presne vieme zhodnotiť presne reakcie organizmu.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov