NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Pred 3 tyzdnami som mala mykozu ( kvasinky). kupila som si Canesten cipok , nic…sla som navstivit gynekologa a zo strachu som sa dala aj vysetrit na pohlavne choroby, vysledky som mala negativne. zaroven s mykozou som vsak dostala zapal mocovych ciest na ktore som brala antibiotika. mykoza mi po case ustala ale vcera po pohlavnom styku s priatelom ( a s kondomom!) mam znova mykozu a boli ma cele vnutro vaginy Uz naozaj neviem co mi je…poradte mi prosim co to moze byt, som uz zufala

Pani Katka! Ak ste mykózu mali už pred užívaním antibiotík, ich užívanie Vám ju mohlo zhoršiť, nakoľko antibiotiká rozrušujú prirodzené vaginálne prostredie a kvasinka sa tak môže veselo množiť ďalej.

 

Na mieste je a j konzultácia dĺžky antimykotickej liečby s gynekológom (niekedy jednorázová aplikácia vaginálnej tablety nestačí). Pri pohlavnom styku sa môžu na vaginálnej sliznici vytvárať aj drobné ranky a to umožňuje šírenie sa rôznych infekcií.

 

Je dôležité vedieť, že mnoho infekcií nepochádza z vonkajšieho prostredia (teda z partnera), ale z Vašej prirodzenej mikroflóry, ktorá ak je narušená nebráni vzplanutiu infekcií, alebo premnoženiu niektorých mikroorganizmov, ktoré v nej za prirodzených okolností existujú, ale nespôsobujú žiadne ťažkosti.

 

Na druhej strane ak partneri majú sexuálny styk bez kondómu, odporúča sa vždy preliečenie oboch partnerov, aby nedochádzalo k spätnému prenosu infekcie. Váš partner pritom vôbec nemusí javiť známky napríklad kvasinkovej infekcie a môže ju na Vás preniesť, pretože ste spolu mali sexuálny styk počas toho ako ste na kvasinku trpela.

 

Odporúčam Vám preventívne užívať probiotiká určené na regeneráciu prirodzeného pošvového prostredia SUPER DOPHILUS v zvýšenej dávke 3x dene 1 kapsulu po jedle. Preventívne potom užívajte probiotiká v dávke 1x denne ešte aspoň mesiac po odznení akýchkoľvek príznakov. Kontaktujte aj svojho gynekológa, či nie je nutné nasadiť liečbu.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov