NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň, mňa trápila candida – ako vaginálna infekcia len pár týždňov a úplne som sa vyliečila, no chcela by som sa opýtať, je možné, že „candidová“infekcia sa mi posunula hlbšie? často pri močení mi vypadávajú zvnútra presne také biele povlaky ako som mala pri vaginálnej infekcii a pri menštruácii je to úplne najhoršie.

 

Gynekologička mi povedala, že to vôbec tak nie je, že sa mi to len zdá, a určite to je len z vajíčka, no ja poznám svoje telo a viem, že takýto typ menštruácie som nikdy nemala, keďže sa cítim ako mama malých chobotníc, neviem už kam sa obrátiť čo s tým robiť. Ďakujem za odpoveď.

Pani Júlia! Lekár by predovšetkým mal overiť, či pre Vaše obavy nie je logické vysvetlenie. Infekcia ak nie je liečená, alebo nie je včas liečená môže prejsť aj do močovej rúry a močového mechúra, pretože močový a pohlavný systém žien je lokalizovaný v tesnej blízkosti.

 

Veľmi jednoducho overíte, či sa vo Vačom moči nachádza infekcia (či už kandidová alebo iná). Od 1.5.2010 je na trhu novinka – Urinfent test. Týmto testom môžete ľahko aj v domácom prostredí otestovať vzorku svojej moči a zistiť, či sa v ňom nachádza infekcia.Ak test infekciu potvrdí, je nutné zájsť za lekárom a ten by Vám mal spraviť kultivačné vyšetrenie na odhalenie pôvodcu infekcie.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov