NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dakujem Vam za Vasu odpoved.ano kultivacne mi uz niekolko krat bola zistena candida albicans. po prelieceni je chvilu dobre, a aj kontrolna kultivacia vyjde v poriadku, no a o mesiac to mam zas, no niekedy sa to da vydrzat, tak uz nebezim hned k lekarke. uzivam imunor od imunologa a laktobacily aj do posvy aj ust a este pripravky na imuntu aloe vera a koloidne striebro. je to dost financne narocne. jeme biele jogurty, acidko, nejem sladke, nepouzivam tampony, nosim bavlnenu spodnu bielizen,ktoru placham od avivaze, dodrziavam hygienu aj s priatelom, nepouzivam ani sprchove geli iba lactacid, ja uz naozaj neviem kde robim chybu, uz som kvoli tomu zmenila aj lekara a stale sa to vracia? a ako sa u muzov zistuju taketo infekcie? ma ist najskor k obvodnemu a ten ho posle na urologiu? alebo kozne? potrebuje vymenny listok?Dakujem za odpoved

U mužov sa kvasinková infekcia zisťuje z moču. Niektoré infekcie sa vyšetrujú dokonca z ejakulátu. K urológovi je bohužiaľ potrebný výmenný lístok od obvodného lekára. Odporúčam Vám ho navštíviť čo najskôr.

 

Gynekologičku či gynekológa by som poprosila o odpis z karty a tieto informácie by som posunula pre hlbšiu analýzu aj lekárovi partnera – urológovi. Možno sa Vám moja otázka bude zdať trocha čudná, no používate s priateľom samostatné uteráky?

 

Dodržiavate prísny režim pre zabránenie opakovaniu infekcií spôsobených kvasinkou, to je dobre. Prípravky, ktoré užívate sú síce kvalitné, no na môj vkus ich kombinujete priveľa. Užívanie lieku na podporu imunity je samozrejme nutnosťou. Osobne by som zvolila buď perorálne (ústne) alebo vaginálne podanie probiotík. Viete, že probiotiká sa do pošvového prostredia dostávajú prostredníctvom špeciálnych transportných mechanizmov v tele a to aj po perorálnom podaní probiotík?

 

Chcete rovnováhu pošvového prostredia obnoviť a nie navodiť podmienky zvýhodňujúce jeden či druhý mikroorganizmus. Preto užívaním prehnaného množstva probiotických mikroorganizmov ich efekt nezvýšite.

 

Navyše ak budete užívať veľké množstvo prípravkov, ako budete vedieť, ktorý z nich Vám nakoniec pomôže?Skúšali ste už produkt Super Dophilus? Tieto probiotiká sú špeciálne dizajnované na problémy s opakovanými kandidózami, pacientky s nimi majú dobré skúsenosti a môže ich užívať aj Váš partner.

 

Probiotiká sa správne užívajú po jedle a v odstupe od antibiotík, či antimykotík. Kvasinky ie sú otázkou zlej hygieny či nevery a verte mi trápia veľmi veľa párov. Ak budete trpezliví a budete pátrať po príčine, istotne sa problémov zbavíte.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov