NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den,mám problém už v podstate od puberty a to mam teraz 39 rokov. Mam vytok v podstate stale bez intimky nemôžem ist z domu ani prec.Používam ju každy den lebo to inak nejde ten vytok je stale. Nemam pri tom však žiadne svrbenie.

 

Už som za tie roky vymenila 3 gynekologov ale ani jeden mi nepomohol. Brali mi stery aj mi odštipli nejaku vzorku a nič. Vysledok bol vždy negativny. A povedali mi aby som sa s tým zmierila.Už som zufala a je mi to neprijemne mat vytok cely život. Čo by mi mohlo pomôct neviete mi poradit? Ďakujem za odpoved.

Neuvádzate, či užívate hormonálnu antikoncepciu. Jedným z dôvodov, kedy žena trpí na časté, nie však infekčné výtoky, je užívanie kontraceptív. Znamená to prakticky, že sa počas užívania hormonálnej antikoncepcie vplyvom užívaných hormónov mení charakter vaginálnej sliznice.Jediným riešením v takomto prípade by bolo vysadenie antikoncepcie.

 

Ste ešte v produktívnom veku a zdá sa, že na iné zdravotné komplikácie netrpíte, preto mierny výtok môže byť prirodzený (fyziologický). To či sa jedná o infekciu musí posúdiť lekár.

 

Konzistencia (vzhľad napr.pri kvasinkovej infekcii hrudkovitý), farba (biely, zafarbený do hneda…), zápach (napr. rybací, alebo žiadny) výtoku sa mení podľa toho či sa jedná o infekciu alebo sa jedná o výtok neifekčného pôvodu.

 

Taktiež zmeny na sliznici zbadá iba lekár. Robili Vám kultiváciu? Aké bolo vyjadrenie lekára?Test na na odhalenie kvasinkovej infekcie Vám pomôže vyvrátiť alebo potvrdiť či sa jedná o kvasinkovú infekciu. Iné príčiny Vám nepomôže odhaliť.

 

Nerovnováhu vo vaginálnej mikroflóre Vám pomôže prirodzeným spôsobom upraviť aj užívanie probiotík. Probiotikum určené na kvasinkové a vaginálne infekcie je Super Dophilus, viac si o ňom môžete prečítať na stránke www.dophilus.sk v sekcii Probiotiká koncentrované na problémy. Upozorňujem, že úprava mikroflóry je dlhodobá záležitosť a pokiaľ je Váš výtok fyziologický, alebo spôsobený napríklad užívaním antikoncepcie, ani probiotiká ho nedokážu odstrániť.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov