NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


09-02-2010 Zdena

Ako sa zbaviť kvasiniek?

zdravie-zeny

Ako sa ich zbaviť?Nemám zvýšenú hladinu cukru,neberiem antibiotiká,chorá takmer nebývam,mám neg.testy na kvasinky,nikdy som nebrala antikoncepciu,nenosím tesné prádlo,používam tekuté mydlá na intímnu hygienu,dokonca som po jednoduchej hysterektomii(kvôli myomom) a aj tak mám tento problém opkovane mesiac,čo mesiac.Ako sa ich zbaviť?( a to beriem dlhodobo probiotiká)pomáha iba flukosandoz,ale stále ho brať nie je zdravé

Mohla by som sa spýtať na základe čoho ste zistili, že Vašim problémom je infekcia kvasinkového pôvodu?Niektoré typické príznaky kvasinkového zápalu ako svrbenie, pálenie, alebo výtok sú príliš nešpecifické na to, aby ste s istotou mohli povedať, že sa jedná o kvasinkové ochorenie s istotou. O to viac k Vám testy na kvasinky vychádzajú negatívne!

 

Ak Vám Kandida test alebo kultivačné vyšetrenie u lekára vyjde negatívne, je zrejmé, že sa o kvasinkovú infekciu nejedná. Môže to byť infekcia iného pôvodu, spôsobená napríklad baktériou.Ak nie je efektívne preliečená – antibiotikom, potom sa môže opakovane vracať. Antimykotiká sú lieky výlučne na liečbu kvasinkových ochorení.

 

Hysterektómis (i čiastočná) vedie k zmenám hladín hormónov v tele ženy a preto sa mení aj zloženie pošvového prostredia. Musíte jednoznačne pátrať po inej príčine Vašeho ochorenia alebo ťažkostí ako sú kvasinky.V prípade opakovaných zápalov odporúčam kontaktovať lekára – gynekológa, respektíve imunológa, rozhodne neriešte problém sama. Predídete tak možnému zhoršeniu zdravotného stavu.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov