NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Každé ráno mávam hnačky a neviem sa toho zbaviť.

Pán Peter! Hnačky môžu mať rôzny pôvod. Môžu byť infekčné, nervového pôvodu – tz zo stresu, zo stravy – zjedenie potraviny, ktorá zrieďuje črevný obsah, ale môžu značiť aj závažnejše ochorenie – napríklad onkologické.

 

Neuvádzate žiadne bližšie informácie (napríklad koľko táto hnačka trvá), preto neviem čo by som Vám v danej veci mohla poradiť. Každá hnačka trvajúca viac ako 7 dní, by mala byť riešená v ambulancii lekára. Dôležité je aj správne chápanie hnačky. Hnačka neznamená 1x denne redšia stolica. Hnačka znamená vylučovanie riedkej až vodnatej stolice viac ako 3x denne.

 

Ak je Vaša hnačka spôsobená stravovaním, infekciou, alebo užívaním antibiotík, vyberte si z nášho radu probiotických prípravkov Dophilus. Efekt probiotík je badateľný do niekoľko dní. Dbajte na správnu hydratáciu (príjem tekutín).

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov