NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den,bola mi zistena candida, uz ju mam par rokov,pocitujem dlhodobo unavu, svrbi ma cele telo-cervene flaky po celom tele-o chvilu zmiznu,bolest chrbta aj v oblasti krcnej chrbtice, niekedy mirna bolest v zaludku. Bral som Nizoral v novembri, momentalne uzivam Helicid 1 rano na lacno…ta dlhodoba unava a svrbenie ma este viac stresuje…pomozte prosim ako sa najlepsie zbavit candidy, nieco ozaj ucinne, dakujem Milan

Dobrý deň pán Milan!
Dlhodobé problémy s premnožením kvasiniek sú určite obmedzujúce a nepríjemné. U žien sú to najčastejšie vaginálne kandidózy, Vás trápi pravdepodobne kožná forma kvasinkovej infekcie, ale kvasinky nás „otravujú“ aj vo forme áft v ústnej dutine, kandidózy na chodidlách alebo sa môžu po užívaní antibiotík premnožiť napríklad aj v uchu.

 

Dlhodobý problém vzniká veľmi často na podklade zníženej imunity, preto ak ste ešte nekontaktoval imunológa, odporúčam Vám tak urobiť. Keďže kvasinka – kandida sa v tele prirodzene vyskytuje (v malom množstve), je na mieste sa zamyslieť čo jej vytvára podmienky pre premnoženie a snažiť sa udržať ju pod kontrolou.

 

Jedným z možných spôsobov ako „dostať kvasinku pod kontrolu“ je užívanie špecializovaných probiotík SUPER DOPHILUS. Je vhodné ich užívať počas liečby, ako aj dlhodobo ako prevenciu voči návratu infekcie. Probiotiká SUPER DOPHILUS boli vyvinuté tak, aby kvasinku udržiavali v rovnováhe s ostatnými mikroorganizmami bežne osídľujúcimi Váš organizmus a zabránili jej premnoženiu na úkor iných prospešných baktérií v tele, čo by spôsobilo rad zdravotných komplikácií ako ste sám popisoval.

 

Bližšie informácie si o týchto probiotikách môžete prečítať na našej stránke v sekcii Probiotiká koncentrované na problémy (odkaz nájdete na hlavnej stránke alebo v podkapitole Produkty). Samozrejme, že treba dodržiavať aj určité diétne opatrenia, ako je napríklad vyhýbať sa sladkým jedlám, ale aj hygienické opatrenia – nepestovať ani prílišnú, no ani nedostatočnú hygienu. Sauny, kúpaliská a bazény sú potenciálnym zdrojom týchto mikroorganizmov, preto ak viete, že máte sklony k opakovanej infekcii, treba po návšteve týchto zariadení najčastejšie postihované miesta preventívne nastriekať sprejom proti kvasinkám. Napríklad pre ilustráciu ženy, ktoré používajú spoločné sprchy niekedy trpia na kandidózy na chodidlách ak nepoužijú obuv do sprchy. Preto ak vedia, že sú náchylné na kandidózy na chodidlách, je vhodné chodidlá po osprchovaní v spoločnej sprche ošetriť proti plesniam. V takomto prípade je navyše dôležitá aj pravidelná dezinfekcia obuvi.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov