NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Akú liečbu,resp. liek môžem použiť po pozitívnom výsledku testu,bez návštevy lekára?

Do nedávna nebol dostupný voľnopredajný liek na preliečenie kvasinkovej infekcie s výnimkou niektorých krémov na aplikáciu zvonka. Týmito prípravkami boli Canesten krém a Imazol krémpasta. V súčasnosti už však existuje viac antimykotík dostupných bez lekárskeho predpisu.

 

Existujú aj ďalšie antimykotické krémy Candibene a Clotrimazol AL. Antimykotikom na jednorázovú vaginálnu aplikáciu je tableta Canesten 1×500 mg. A antimykotikom na jednorázové ústne (orálne) užitie je tableta Mycomax 1x150mg.

 

Existujú teda už prostriedky na okamžité riešenie Vášho problému. Napriek tomu ak Vás mykózy trápia opakovane, namieste je aj zváženie návštevy vášho gynekológa, prípadne imunológa, keďže tieto infekcie vznikajú často aj na imunitnom podklade.

 

Navyše, infikovaný môže byť aj Váš partner a to bez toho, aby sa u neho prejavovali príznaky infekcie a bez toho aby Vám bol neverný! Prenos je jednoduchý – kontakt s Vami, spoločným použitím uteráka, z infikovanej vody, toalety. V takomto prípade by sa Vám mohli infekcie navracať a zabrániť ich opätovnému prepuknutiu sa dá len súčasným preliečením partnera.

 

Problematika liečby kvasinkovej infekcie je vždy otázkou odborníka – lekára. Ten totiž stanovuje aj dĺžku liečby podľa závažnosti ochorenia. Ak po jednorázovej aplikácii/resp. užití dostupných antimykotík problémy nezmiznú, kontaktujte svojho gynekológa!

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov