NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je nejaký horný limit, ako dlho sa môžu užívať probiotiká (deťom dávam Infants Dophilus a Childrens Dophilus).

 

Je vhodné po nejakom čase urobiť prestávku (na ako dlho), alebo sa môžu užívať trvale? Je vhodné probiotiká aj striedať za nejaké s iným zložením? Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň Lenka, nie probiotiká nemajú žiadnu hornú hranicu užívania, čiže môžte ich aj nadalej podávať Vašim detičkám. Jedine na čo je treba dávať pozor pokiaľ sa začnú užívať antibiotika treba probiotika podávať s odstupom a to v dávkach 1 KAPSUALA tri hodiny po každom podaní antibiotika (čiže 2 krat denne)

 

Pokiaľ detičky reaguju na probiotika bezproblémovo a nemajú problémy s užívanim rozhodne by som probiotika nemenila lebo ich organizmus si už na dané kultúry zvykol a evidentne mu hlavne presne zapasovali (Niekedy sa môže stať že človek lepšie vníma iné kultúry probiotík ako niekto iný) čiže nedoporučujem zmenu probiotík.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov