NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň. Na príbalových letákoch probiotík dophilus sa píše, že sa môžu preventívne užívať dlhodobo. Aká je to doba „dlhodobo“? Dcére /6-ročnej/ podávam Children dophilus už 1 rok nepretržite /pomáhajú/ a ja som teraz začala užívať Women dophilus po opakovaných ťažkostiach s močením. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň pani Milena, sme veľmi radi, že Vám naše probiotiká zdravotne pomohli. Bez obmedzenia znamená prakticky bez limitu, dokonca aj bez prestávok. Probiotiká podávané vo forme kapsulí sa v tele človeka nehromadia. Zaberú miesto škodlivým baktériám v čreve a dočasne ho osídlia a prospešne v ňom pôsobia.

 

Časom sa stolicou vylučujú von s ostatnými nestrávenými zvyškami potravy, preto nehrozí v tele hromadenie a vznik nežiadúcich účinkov. Črevo má navyše iba určitý počet receptorov pre baktérie, preto ak sú tieto prospečnými baktériami už obsadené, prebytok sa opäť vylúči v stolici. Preto ak Vám probiotiká prospievajú, celkom bezpečne ich môžete sebe i dcérke podávať naďalej aj bez prestávky.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov