NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň, neviem už čo mám robiť a akého odborníka navštíviť už vyše desať rokov mám výtoky je to dosť nepríjemné lebo denne si musim viac krát meniť intímku.

 

Chodila som ku gynekologičke a tá mi povedala len tolko že každá žena má výtoky niektorá viac a niektorá menej a teraz som prešla ku gynekologovi a ten mi povedal že to može byť z hoci čoho. V kuse mi predpíšu čípky ktoré mi aj tak nepomáhajú. Za odpoved vopred dakujem

Milá pani Mária, toto je problém mnohých žien. Otázka je jednoduchá, no odpoveď veľmi komplikovaná.

 

Výtok je v produktívnom veku ženy dokonca v istej forme a množstve i prirodzený. Jeho produkcia je spôsobená aktivitou hormónov,ak navyše užívate hormonálnu antikoncepcie, nielenže Vás tento problém môže sužovať častejšie, môžu sa pridružiť aj častejší výskyt napríklad kvasinkovej infekcie.

 

Ak výtok nie je nijako sfarbený, nezapácha, ani nepociťujete žiadne iné ťažkosti (svrbenie, pálenie, začervenanie…), potom sa žiaľ asi s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o výtok fyziologický (teda prirodzený).

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov